Fire studenter jobber sammen firkanta bord
 
/ Program / Profesjonsstudiet i psykologi

Profesjonsstudiet i psykologi

Integrert master / profesjon
På Åpen dag vil du møte nåværende studenter og fagfolk som jobber på universitetet som vil introdusere deg for noen av temaene du møter på i løpet av studiet
Studiested
Passer for
deg som lurer på hvorfor vi mennesker er slik vi er og gjør slik vi gjør. Som psykolog kan du bidra til å hjelpe og løfte mennesker i en vanskelig livssituasjon. Du er med på å fremme psykisk helse i samfunnet, og du kan spille en viktig rolle for andre mennesker.

Legg til dine favoritter

Marker dine favoritter nå, så blir det enkelt å finne dem igjen når påmeldingen åpner.

Favoritter

Tidspunkter

Påmeldingen åpner 13. januar
Mandag 09. februar
11:00 - 12:15
Rom 128, Bjørn Christiansens hus, Christies gate 12
Mandag 09. februar
13:00 - 14:15
Rom 128, Bjørn Christiansens hus, Christies gate 12

Logg inn

Logg inn
Bjørn Christiansens hus, Christies gate 12
Lars Hilles gate, Festplassen, Byparken

Visste du at det er venstre siden av hjernen vår som tar seg av språk og taleevnen vår?

Det er mange sykdommer som kan ramme hjernen. Schizofreni er en sjelden og alvorlig sykdom som påvirker menneskers evne til å skille mellom det er som er ekte og det som ikke er ekte. Som psykolog forsker man på, og behandler slike sykdommer.

Arbeidsmuligheter

Cand.psychol.-graden gir grunnlag for autorisasjon som psykolog. For tiden er det mangel på psykologer i mange sektorer, både i det offentlige og det private, og arbeidsmarkedet er derfor godt.

De vanligste arbeidsområder for psykologer er:

  • helsevesenet
  • forskning og undervisning
  • skolevesenet
  • organisasjoner
  • sosialsektoren
  • privat praksis og private virksomheter, for eksempel som konsulent
Møt en student

Ida

24 år Profesjonsstudiet i psykologi
Det beste med å studere i Bergen er at du har alt du trenger i nærheten av både campus, café og bar, og naturen så du kan komme deg ut på fjellet.

Åsa

23 år Profesjonsstudiet i psykologi
Det beste med å studere profesjonsstudiet i psykologi er at man fra første semester får innføring i svært relevante og interessante emner som virkelig motiverer deg til fortsettelsen.
Man blir utsatt for mange ulike temaer og retninger innenfor psykologi, og grunnet mangfoldet av de dyktige psykologene/forelesere, er det alltid noe nytt og spennende å lære. Du blir tidlig respektert, og får bekreftet gang på gang hvor verdifullt dette studiet er, som gir trygghet for senere jobbsøking. Jeg studerer i Bergen fordi det først og fremst er her jeg har min familie, og mine venner. I tillegg synes jeg Bergen er en perfekt studentby, ikke for stor, og ikke for liten. Byen er omringet av nydelig natur, og sentrum er livlig med butikker, restauranter, og flust av koselige kafeer man kan sitte og lese på. Studentmiljøet florerer, og det finnes alltid en plass og en venn.
Til toppen