Om studiet
Dette studiet er mangfoldig, fleksibelt og attraktivt i arbeidsmarkedet. Alle bedrifter, institusjoner og frivillige organisasjoner trenger ansatte med økonomisk og administrativ forståelse.
Hauge School of Management utdanner etisk bevisste ledere med sterk faglig, økonomisk kompetanse. Alle studenter får en mentor fra næringslivet som følger dem gjennom studiet, og du kan også reise på studietur til Kenya.
For oss er det viktig at studentene får smaken på arbeidslivet så tidlig som mulig. Derfor får du en egen mentor med lang ledererfaring i næringsliv og/eller organisasjon. Du vil få personlig tid med mentoren regelmessig i løpet av de to siste studieårene. I tillegg har vi praksisfag i reelle bedrifter og organisasjoner, noe som er helt unikt for et bachelorprogram. Mentorordning, praksis og mindre klasser gjør at vi kan tilby tett oppfølging og relevant arbeidserfaring i studieløpet.