Merk at dette er et fellesarrangement for Geofysikk – meteorologi og oseanografi (sivilingeniør) og Energi (sivilingeniør).
Program på Åpen dag
-
Presentasjoner, demonstrasjoner og omvisning
- Velkomst for energi og klima
- Presentasjon av Geofysikk – meteorologi og oseanografi (sivilingeniør)
- Presentasjon av energi (sivilingeniør)
- Presentasjon av studiehverdag
Om studiet
På dette studieprogrammet jobber vi med å observere og forstå naturkreftene – fra pol til pol, fra det største havdyp til høyt oppe i atmosfæren – og på den måten støtte oppunder bærekraftsmålene FN har satt opp.
Hos oss bruker du matematikk og fysikk til å forstå naturen. Dette, sammen med målinger, teori og eksperimentering, gjør oss i stand til å forklare og varsle vær og klima. Utdanningen er velegnet for det meste som har med vær, hav og klima og gjøre, for matematikk- og fysikkrelaterte arbeidsoppgave, samt for å utvikle energiløsninger for framtiden.
Vi jobber med hav og atmosfære, og fysikk, matematikk og informatikk er viktige redskapsfag. Ved hjelp av disse verktøyene kan vi analysere og forstå, da blir det ekstra spennende å observere naturen rundt oss. Vi forteller deg om mulighetene du får som sivilingeniør i geofysikk – meteorologi og oseanografi, og hvordan studiet er bygget opp og om hvordan dagene kan være som student på et lite program der alle kan kjenne mange.